Rosela Gjylbegu ka vendosur te shpenzoje disa energji, pas nje dite te lodhshme me pune dhe studime. Eshte nje vend qe i kujton kengetares 22 vjecare Shkodren e saj te dashur qe e la para pese vitesh per te vazhduar karrieren e saj ne Tirane.

Ne shoqerine e dy mikeve shkodrane kengetarja simpatike kerkon te shkarkoje gjithe lodhjen e dites vetem ne pak minuta ping-pong apo futboll.

Por loja nuk zgjat shume. Tre miket preferojne te flasin per ndodhite e javes, madje duke na rrefyer edhe ne pak nga personaliteti i vajzes simpatike.

Edit Llazani dhe Arjola Mahmudaj ndajne te njejtin vleresim per miken e tyre.

“Rosela eshte nje person shume i qete si natyre, shume e ndjeshme, shume njeri i forte ne karakter, shume e ndjeshme”, thote Editi.

Pasi vleresohet me cmimin e trete ne edicionin e pare te “Ethet e se premtes mbrema” vajza shkodrane ne ate kohe vetem 15 vjec nis te shfaqet ne disa festivale e spektakle ku nuk kane munguar as trofete.

“Nuk mungojne asnjehere ato mendimet tona, sugjerimet dhe keshillat. Vecanerisht per lukun, per menyren e paraqitjes skenike”, shprehet Arjola.

Aktualisht Rosela Gjylebegu punon ne administraten shteterore dhe studion per master ne fushen e te drejtave gjinore. Per asnje cast, ajo admiruese e baletit, sporteve te ndryshme, nuk e le pas dore pasionin e saj, muziken./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here