Aktori i madh hollivudian, Robert De Niro, do të jetë drejtuesi i jurisë së Festivalit të Filmit në Kanë, u lajmërua sot gjatë ditës.

Amerikani do të drejtojë grupin e nëntë ekspertëve, që do të japin vlerësimet e tyre në ekuivalenten e Oskarit në Europë, në një festival që do të zhvillohet midis datave 11-22 maj, në qytetin e rivierës franceze.

Prezenca e De Niro-s do t’i japë një reputacion të veçantë festivalit, edicioni i shkruar i të cilit u kritikua për mungesën e yjeve dhe cilësinë jo të mirë të filmave të paraqitur.

De Niro deklaroi se ndihet i nderuar nga ftesa, të cilën e konsideroi si një “mundësi të rrallë që nuk mund ta refuzonte”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here