Rita ORaRita Ora është nominuar në dy kategori, për shpërblimet më të rëndësishme muzikore në Britani të Madhe, “BRIT Awards”.

Ajo garon në kategorinë e “zbulimi i vitit” (British breakthrough), ndërsa në kategorinë “British Single”, ajo ka marrë nominim të dyfishtë, me këngët “Hot Right Now” dhe “RIP”.

Këngëtarja e lindur në Prishtinë, është shfaqur mahnitëse në ceremoninë e shpalljes së nominimeve, të mbajtur në hotel Savoy, në Londër. Rita kishte veshur një fustan të gjatë, dizajnuar nga Diane Von Furstenberg. Lista e nominimeve për Brit Awards 2013:
British album: Emeli Sande, Plan B, Alt-J, Mumford & Sons, Paloma Faith
British female: Amy Winehouse, Paloma Faith, Bat For Lashes, Emeli Sande, Jessie Ware
British male: Calvin Harris, Plan B, Richard Hawley, Ben Howard, Olly Murs
British group: Mumford & Sons, Alt-J, The xx, Muse, One Direction
British breakthrough: Jake Bugg, Jessie Ware, Alt-J, Rita Ora, Ben Howard
Live act: Mumford and Sons, Coldplay, Muse, The Vaccines, The Rolling Stones
International group: The Black Keys, The Script, Alabama Shakes, Fun., The Killers
International male: Jack White, Gotye, Michael Buble, Frank Ocean, Bruce Springsten
International female: Rihanna, Alicia Keys, Cat Power, Lana Del Rey, Taylor Swift British Single
Adele, Skyfall
Alex Clare, Too Close
Coldplay + Rihanna, Princess of China
Rita Ora/DJ Fresh, Hot Right Now
Emile Sandé, Next To Me
Florence+ the Machine, Spectrum
James Arthur, Impossible
Jessie J, Domino
Labrinth ft. Emeli Sandé, Beneath Your Beautiful
Ollie Murs, Troublemaker
Rita Ora, RIP
Rizzle Kicks, Mama Do The Hump
Robbie Williams, Candy
Rudimental, Feel the Love
Stooshe, Black Heart

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here