Bjondja 21 vjeçare, në një intervistë për një media britanike, është shfaqur duke kërcyer valle popullore shqiptare. Në sfond është kënga e saj, “Hot Right Now”, por ajo i shpjegon gazetarit se në vendin e saj në Kosovë, kërcehet edhe kështu.

Rita merr në dorë një shami dhe fillon, të kërcejë vallet folklorit shqiptar.

Më pas ajo vendos në kokë edhe një gotë, kërcim që është traditë e Shqipërisë së Mesme. Këngëtarja, Rita Ora ka premtuar se në dhjetor do të jetë e pranishme në Kosovë, me një koncert të sajin.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here