Rita Ora thotë se kënga e re e Cheryl Cole, “Call My Name”, fillimisht i ishte ofruar asaj, por këngëtarja me prejardhje kosovare e kishte refuzuar.

“E kam dëgjuar ‘Call My Name’ shumë kohë më parë, pasi më është ofruar. E kam refuzuar. Më pëlqeu kënga, por nuk doja ta këndoj pasi nuk isha vërtet unë në atë këngë”.

“Nuk dua të shkoj kah rruga e muzikës dance, të cilën shumë yje të tjera të muzikës pop po e bëjnë. Unë preferoj të kem zërin tim dhe të bëj gjërat e mia”, ka thënë Rita Ora për të përditshmen britanike The Sun.

Cheryl do ta lansojë këngën e re më 10 qershor, me albumin e saj të tretë “’A Million Lights” që do të lansohet një javë më pas, më 18 qershor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here