Është padyshim një nga aktoret më seksi në vendin tonë dhe një fakt të tillë e dëshmon në çdo dalje të saj.

Këtë herë aktoren Olta Gixhari e shohim të veshur  me një fustan elegant të bardhë, të punuar tërësisht në formë rrjete duke mos i lënë shumë hapësirë imagjinatës.

Olta shquhet për format e saj të kolme si dhe pozave mjaft seksi dhe sensuale. Sa i përket jetës private nuk dihet nëse aktorja është në një lidhje për momentin.

Historia e saj e fundit e dashurisë  ka qenë me Xhek Nasufin, e cila ka përfunduar shumë kohë më parë. Pas kësaj ndarje Olta nuk është shprehur më për ndonjë histori të re.

Aktorja Olta Gixhati  e ka merituar më së miri epitetin që i kanë ngjitur shqiptarët atë të Merlin Monrosë, kjo për shkak të ngjashmërisë së që ka me bjonden më të bukur në botë.

Durrsakja e lindur 1986 ka luajtur në skenë disa vepra botërore siç janë “Filumena Marturano”, “Pamje nga ura 2”, etj Olta ka luajtur edhe në pjesë të filmit “Pharmakon” ku së bashku më këngëtarin Kastro Zizo kanë realizuar disa skena të nxehta, por që kuptohet arti për këto nuk njeh kufij./Gazeta Express/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here