Ajo ka bërë një ndryshim të madh në karrierën e saj muzikoreduke, e shfaqur me një këngë tek festivali “Kënga Magjike”, e cila goditi menjëherë.

Kjo i ndodh njerëzve si Rezarta Shkurta, të cilat nuk ndalen deri sa të arrijnë perfeksionin.

Dhe nuk mbaron me kaq. Sapo ka mbaruar festivali, Rezarta ka menduar për një tjetër këngë profesionale, por kësaj here në duet me këngëtarin e njohur kosovar, Vedat Ademi.

Tashmë kënga është drejt përfundimit në studio, si dhe po mendohet t’i bëhet edhe një videoklip. Në gjithë këtë sipërmarrje është Rezarta ajo që preferon të japë idetë e saj, pasi mendon se puna që bën, në radhë të parë duhet të pëlqehet prej vetë asaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here