Remzie Osmanin interpreton këngën e “Titanic”Këngëtarja e njohur e zhanrit pop-folk, Remzie Osmani, njihet për këngët e saj më shpirtërore, e herë herë edhe dasmore. Por, kësaj radhe është gjetur një interpretim më ndryshe i saj.

Në internet është gjetur një video ku shihet Remzie Osmani duke kënduar hitin e madh e të Celine Dion, “My Heart Will Go On”.

Kjo këngë ishte edhe kolonë zanore e filmit më të shikuar në histori “Titanic”.
Pavarësisht ritmik pak më të ndryshuar dhe tekstit në gjuhën angleze, ngjyra e zërit të Remzijes pak i jep hijeshi e stil popullor këngës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here