Ka përfunduar finalja e madhe e “Këngës Magjike 2011”. Redon Makashi & Arb me këngën “Më lër te fle” kanë fituar çmimin kryesor të edicionit të sivjetmë të këtij festivali. Pirro Çako dhe Vedat Ademi kanë zënë vendin e dytë, ndërsa Besa Kokëdhima u rendit e treta.

Më poshtë ju sjellim listën e plotë të fituesve:

 • Kontributi në Kënga Magjike 2011: Alberie Hadërgjonaj – Vetëm ty
 • Best Performanc: Rezarta Shkurta – Te jesh e mirë s’mjafton
 • Best Balad: Devis Xherahu -Akoma s’e besoj
 • Best Ft: Ronela Hajati & Visari – Neles
 • Çmimi Televiziv: Era Rusi – Një Lamtumirë
 • Çmimi Diskografik: Rozana Radi dhe Mc Kresha – Jabadabadu
 • Magjia e parë: Adelina Tahiri- Mos u kthe
 • Çmimi i Internetit: Noizy – Shooting Star
 • Çmimi Best Dance: Ermal Mamaqi – Vetëm beso
 • Çmimi: Best Hip Hop Big Basta & Angelo- Si Melodi
 • Çmimi Çesk Zadeja: Jonida Maliqi -Thesar pa emër
 • Çmimi i Interpretimit: Greta Koci- Pyes veten
 • Kënga Hit: Dr. Flori -S’ma ndjen
 • Çmimi i Kritikës: Besa Kokdhima – Botën do ndryshoja
 • Çmimi Best Lyrics: Rosela Gjylbegu – Sikur të isha ti
 • Çmimi Best Vokal: Kejsi Tola – Më jeto
 • Çmimi Kantautori: Redon Makashi & Arb – Më lër të fle
 • Çmimi i Pruduksionit: Leonora Jakupi – Këngë e pa kënduar
 • Çmimi AMC: Olta Boka – Anna
 • Çmimi Tendencë: Eranda Libohova & Aldo – Pa Problem
 • Çmimi Kënga Stil: Pirro Çako & Vedat – Bujë vetëm bujë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here