Gone“Gone” mban titullin projekti më i ri filmik shqiptaro-suedez.

Ky film i metrazhit të shkurt është realizuar nga kompania “Red Circle Picture”, ndërsa pjesë e tij janë aktorë shqiptar dhe suedez, transmeton Telegrafi.

E gjithë ngjarja e filmit, e cila ka të bëjë me emigracionin dhe problemet e një të riu shqiptar që emigron përshkak të problemeve ekonomike, është zhvilluar dhe gjiruar në Suedi.

Premiera e filmit “Gone” do të jepet të dielën me 13 mars./telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here