Dhuna eshte menyra me e mire per te stimuluar emocionet e publikut”. Keshtu eshte shprehur Quentin Tarantino, autor i filmave kult si “Pulp Fiction”.

Regjisori amerikan shpjegon tezen e tij gjate nje leksioni ne “British Academy of Film and Television” te Londres.

Tarantino thote se ndihet si nje drejtor orkestre dhe emocionet e publikut jane instrumentet e tij.

“Dhuna eshte perfekte. Influencon thellesisht publikun. Ne fillim i them qesh dhe me pas ndjej neveri. Kjo do te thote te argetohesh ne kinema”, eshte shprehur regjisori i njohur./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here