2Lindita Halimi, këngëtarja kosovare e cila përfaqëson Shqipërinë këtë vit në Eurovizion, në skenën ku dhe do të mbahet festivali këtë vit ka realizuar provën e parë.

Tashmë është publikuar një pjesë e shkurtër nga prova e Linditës duke kënduar këngën ‘World’ me një fuqi të jashtëzakonshme.

Eurovizion 2017, mbahet në Kiev të Ukrainës. Datat se kur mbahen dy gjysmëfinalet dhe finalja janë 9, 11 dhe 13 maj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here