Për ta dëshmuar se mund të jeni princeshë kur të rriteni, zërat e 10 princeshave të Disney janë mbledhur në një event para fansave.

Gratë të cilat ishin mbledhur përfshijnë personazhe të gati tre dekada të filmave, duke filluar nga The Little Mermaid (1989) deri te Moana e 2016-ës, transmeton Kosova Press.

Kanë munguar Borëbardha dhe Hirushja, megjithatë Disney e ka cilësuar si ngjarjen më të madhe që ka mbledhur ‘mbretëreshat’ në një vend.

Ato do të jenë pjesë një film të ri që Disney tha se do të “prishë” stereotipin e princeshës.

Publikimi i filmit që pritet të bëhet vitin e ardhshëm, Wreck-It Ralph 2, do të shfaqë të gjitha princeshat e Disney në një skenë ku ato veshin bluza dhe jo fustane dhe diskutojnë “sfidat e të qenit të përsosur”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here