Pranvera e humbur e Katsro Zizos29 marsi i vitit të kaluar , ishte dita më e trishtë e jetës së kantautorit Kastro Zizo, pasi ai në këtë datë është ndarë nga jeta nëna e tij.

Përmes një statusi prekës në rrjete sociale ai e ka kujtuar këtë ditë duke e quajtur atë si “pranverën e tij të humbur”.

“Dikur ne mars dashuroja boten, beja plane se si mund te puthja çdo peme, zog, lule qe me rrethonte…shijoja cdo rreze te “plakur” Diell dhe ngrija para bukurise se tij. Sot, sot e mallkoj kete muaj qe para nje viti me mori te bukuren time! Me shpirt te coptuar prehu ne paqe Mam…te kujtojme çdo dite e nate pranvera jone e humbur…,”-përfundon postimi i tij në Facebook.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here