Phil Collins nuk luan më në bateri Kengetari i legjendareve Genesis, Phil Collins, ka njoftuar se nuk mund te luaje me ne bateri per shkak te shendetit te tij.

Kengetrai dhe ish bateristi pas nje operacioni ne vertebren cervikale, nuk ka me ndjeshmeri te gishtat.

Njoftoi Collins”Une nuk mund te luaj me ne bateri, po nuk heq dore nga muzika”.

Collins jeton ne Zvicer dhe keto kohe po punon per CD-ne e vet te fundit qe qe do te dale per publikun ne 2010. Ne intervisten e tij, kengetari 58-vjecar ka folur edhe per jeten e vet private.

“Vajza ime Joely eshte shtatzene dhe une do te behem gjysh per here te pare”, thote i lumtur Collins.

Me tre martesa pas kraheve, Phil nuk ka me deshire te martohet, po kerkon te jetoje i lumtur me dy femijet e tij me te vegjel, Nicholas 8 vjec dhe Mathhew 4 vjec.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here