Është zgjedhur vajza e cila do ta përfaqësojë Shqipërinë në “Miss Universe”

Mbrëmë (e premte) është mbajtur eventi “Miss Universe Albania & Kosova”.

Gara mes vajza që konkurronin për të përfaqësuar Shqipërinë dhe Kosovën në konkursin e bukurisë ishte mjaft e ngushtë.

Për të argëtuar të pranishmit u kujdesën Anxhela Peristeri, Flori Mumajesi, Klajdi Haruni dhe Bruno.

Kurorën e më të bukurës së Shqipërisë u zgjodh Paula Mehmetukaj, e cila do të përfaqësojë vendin në “Miss Universe 2021”.

Ndërsa, Kosovën do ta përfaqësojë Blerta Veseli.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here