Paditen motrat KardashianMotrat Kardashian janë paditur nga një kompani investimesh 180 milionë dollarëve shkaku i dështimit të një produkti bukurie.

Kim, Kourtney dhe Khloe Kardashian janë shpallur si të pandehurat në padinë e bërë nga kompania “Hillair Capital Management”.

Kjo e fundit ka akuzuar tre motrat për prishjen e kontratës si edhe për mashtrim.

Kompani kishte paguar më shumë se 10 milionë dollarë motrat kardashin për të rikuperuar të ardhurat e linjës së makiazhit “Kardashian Beauty”, por e cila në fund ka rezultuar me dështim.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here