Halle Berry, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei e Oprah Winfrey do të jene mes protagonistëve të edicionit të 83-të të natës së Oscar, ku secili prej tyre do të ndajë nga një çmim.

Bridges e la Bullock, fitues vitin e ardhshëm si aktori dhe aktorja më e mirë protagoniste do të dorëzojnë çmimet analoge, ndërkohë që nuk dihen ende ata që do të dorëzohen nga tre prezantuesit e tjerë.

Ceremonia e Oscar do të zhvillohet të dielën më 27 korrik në Kodak Theatre të Hollywood./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here