“On Air Music” publikon këngën e re të Era Istrefit, arrestohet pronari i kompanisëPolicia e Kosovës ka arrestuar njërin nga themeluesit e kompanisë “On Air Music” Kushtrim Morina i cili akuzohet për cenim të të drejtave të autorit.

Padinë e ka bërë Faton Shoshi i cili edhe menagjon këngëtaren Era Istrefi, raporton RTV 21.Policia e Kosoves ka intervistuar Kushtrim Morinen i cili ka pranuar se ka përdorur userin e kompanise që e menagjon “ON AIR” dhe ka hyrë në CONTENT MANAGER ku ka shkarkuar këngën e re të Era Istrefit ende e pa publikuar dhe permes një linkut ia ka dërguar shokëve të tij.

31 minuta më parë Era Istrefi sjellë prapaskenat e këngës ‘Redrum’ (VIDEO) Policia po ashtu ka konfiskuar disa laptopë, si dhe telefona të mençur te cilët janë dërguar për ekzaminim nga njësia e Kibernetikës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here