olta gixhariAktorja Olta Gixhari ka provokuar duke nxjerrë “zogun” në emision live. Ajo ishte e ftuar në emisionin “Në 1 Javë”, në Top Channel. Ndërsa fliste me dashuri për fëmijët, duke thënë se i përkushtohet atyre, Olta provokonte me fustanin e kuq që kishte veshur.

Kjo “bukuri” vjen nga qyteti i Durrësit. Olta Gixhari përveçse një nga femrat më joshëse të showbiz-it shqiptar radhitet edhe si ndër më të talentuarat. Ajo është aktore protagoniste në disa shfaqje teatrale dhe filma artistikë.

Gixhari u bë faktor në skenën shqiptare që nga pjesëmarrja e saj në “Pamje nga ura”, përkrah Timo Fllokos kur u përzgjodh midis dhjetëra studentësh. Kjo i hapi rrugën një karriere të shkëlqyer dhe shpejt artistja bionde u pa në disa role.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here