Obama, ne kopertinen e vititTjeter cmim per presidentin amerikan, Barack Obama.

Imazhi i tij, i publikuar ne korrik te vitit 2008 ne revisten “Rolling Stone” ka fituar cmimin “Cover of the year” nga American Society of Magazine Editors, nje organizate jo fitimprurese, qe perfaqeson 850 editore nga SHBA-te.

Kopertina ka fituar fale nje fotoje te ish-senatorit te Illinois, i veshur me nje xhakete blu e kravate te kaltert, me nje kemishe te bardhe, ndersa veshtrimin e ka te ulur dhe buzeqeshjen shume te thelle.

Fotoja eshte marre ne Karolinen e Veriut, disa dite pas shpalljes se kandidatures per president./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here