Reperi kontrovers nga Shqipëria, Noisy, për të cilin kohëve të fundit po përflitet që është edhe gangster, është akuzuar për vjedhje të një kënge nga rap-këngëtari Taulant Rameka, që jeton në Londër dhe njihet me nofkën Rameka.

Në një prononcim për Express Rozë, Taulant Rameka, ka thënë se kënga që ai ka realizuar kohëve të fundit, është e vjedhur prej tij dhe është lansuar para këngës së tij në internet.

“Më parë kam pasur miqësi me këtë reper, por ai ma ka vjedhur instrumentalin tim”, ka thënë ai, për Express Rozë.

Kënga “Telefoni” e Noisy-t është lansuar këto ditë në faqen e internetit në youtube.com dhe ajo është pothuajse e njëjtë me instrumentalin e reperit shkodran.

Ngjashmëria e këngëve:  Kënga e nOizy, “Telefoni”

Instrumentali i Ramekes

8 KOMENTET

 1. jojo nuk asht e vertete se noizy ka vjedhur kange
  vec ata se ja kan inatin thojne ashtu

 2. haauuhuhaa.. noizy t’vjedhi kong nga ai katundar.. jo smund tndodh lali se noizy per 30 min bon nga nje hit.. kujt nuk i pelqen kjo qak tja boj un DISS..
  ……. noizy *reperi ma i mire … — rinna .

 3. NOIZY ME I MIRI VEQ KUSH JA KA INATIN . LEANDRA TE PERSHENDES TANI I KE MBUSHUR DY VITE APO JOOO . SA E BUKURRRRRR 😀 . . Noizy me i miri .. Kush i mban inatin ishalla vdesssssssssssssss ma mirrrrr .. Noizy i love you!

 4. o zot veq kush ta ka inati fol por ty keq se ma i miri je svjen shpreje mu kan tba ma i mir se ti ti je reperi ma i miri te duaaaaaaaaaaa shummmmmmmmmmmmmmmmmm noizy te amooooooooooooooooo o zot kush fol por noizyn keq ishalla 30 minuta ma teper jeton hahahha qao tung te pershendes noizy shummmmmmmmmmmmmm qaooooooooo

 5. THE BEST .. boy you aree so fantastic.
  i can only say : ii love yooou !! (L)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here