Një kalendar nudo i Marilyn MonroeTë gjithë meshkujt që pëlqejnë femrat bjonde janë çmendur nga publikimi i disa fotografive të Marilyn Monroe, në të cilat aktorja ka pozuar nudo për një kalendar, më këmbët e kryqëzuara dhe krahët e ngritur sipër.

Së fundmi janë publikuar disa fotografi “negative” dhe më ngjyra ta papublikuara kurrë më parë të shkëputara nga seti fotografik origjinal.

21 fotot e ndryshme, të cilat u përfolën se kishin humbur, do të shfaqen këtë verë në një ekspozitë nga “LimitedRuns”, ku do të përfshihen gjithashtu edhe disa fotografi të bukuroshes bjonde.

Në 1949, Marilyn nuk ishte e njohur. Në fakt, në moshën 22-vjeçare ajo e kishte shumë të vështirë të gjente një punë dhe ishte një kohë kur kishte shumë nevojë për para. Pas përfundimit të dy kontratave me Century Fox and Columbia Pictures, ajo iu rikthyer përsëri modelingut.

Për shkak të problemeve me financat ajo u bind që të pozonte nudo për fotografin Tom Kelley. Për këtë set fotografik ajo u pagua me 50 dollarë dhe firmosi një dokument përmes të cilit mbronte veten e saj duke kërkuar që askush nuk duhet ta merrte vesh për këto foto nudo, pasi vajzat e mira nuk pozonin nudo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here