festivalSonte nis “Festivali i Këngës” në RTSH, i cili do të mbahet për tre netë radhazi.

Gara e cila fituesin e dërgon në festivalin evropian “Eurovision” do të nis sonte me 12 artistët e parë.
Edicioni i 55’të , edhe pse ka ardhur me disa risi, nuk ka arritur të sjellë emra të mëdhenjë të muzikës shqiptare, shkruan “Magazina.”

Tashmë dihen edhe prezentuesit e festivalit, ku për të dytën herë si prezentuese rikthehet këngëtarja Ledina Celo e në krahë do ta ketë aktorin e njohur shqiptar Kasem Hoxha. Kjo është lista e këngëtarëve të natës së parë : Flaka Krelani – Osiris Xhejni Lito – Pritja Genc Salihu – Këtu Erlind Zeraliu – Dhimbja e gëzimit Xhesika Polo – Eva jam unë

Festina Mejzini – Atje lart Edea Demaliaj – Besoj në ëndrra Neki Emra – Dashuri dhe urrejtje Yll Limani – Shiu Franc Koruni – Macka Orges Toçe – Shi diamantësh LYNX – Sot

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here