Nicole Kidman ne rolin e pikorit transeksualNicole Kidman sfidon gjithe koleget dhe veten e saj duke marre persiper interpretimin ne rolin e piktorit danez Einar Mogens Wegener, transeksuali i pare ne histori per te cilin gjithcka eshte faktuar.

Wegener u operua ne vitin 1931 per t’u transformuar ne nje femer qe me pas u quajt Lili Elbe. Filmi titullohet “The Danish Girl” dhe regjisor do te jete Tomas Alfredson.

Skenari bazohet ne romanin “The Danish” te shkruar nga David Ebershoff.

Nderkohe, Charlize Theron qe duhej te interpretonte ne rolin e bashkeshortes se piktorit, ka hequr dore.

Alfredson shprehet se ka preferuar te nise menjehere xhirimet me kete projekt, duke lene per nje kohe me te gjate punen me “Tinker,Tailor, Soldier, Spy”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here