Vetëm dy vite më parë Zahia Dehar ishte një prostitutë adoleshente, që përfshiu në skandal tre futbollistë francezë, të cilët mendohet se kishin paguar për seks me këtë minorene.

Por në vitin 2012, Zahia e ka transformuar komplet fatin e saj.

Tani ajo i ka hyrë botës së modës, duke përgatitur linja të brendshmesh. Zahia ka prezantuar koleksionin e saj më një sfilatë mode në Paris Couture Week,s hkruan tema.

Zahia, tani 20 vjeç, ishte vetëm 16 vjeçe kur takoi futbollistin francez Franck Ribery. Ajo ishte 17 vjeç kur u takua me futbollistin Karim Benzema dhe Sidney Govou.

Në Francë prostitucioni është ligjor, por femrat duhet të jenë poshtë 18 vjeç. Avokatët e Ribery provuan se ai nuk e dinte se ajo ishte minorene. Akuzat edhe ndaj dy futbollistëve të tjerë nuk u provuan kurrë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here