Nelly Furtado e ka caktuar datën 10 shtator për publikimin e albumit të saj të ri.

Krijuesja e hitit “I’m Like a Bird” e kishte caktuar datën 18 qershor për lansimin e albumit, mirëpo ka vendosur që ta shtyjë atë.

Këngëtarja ka marrë pjesë në shkrimin dhe kompozimin e të gjitha këngëve të albumit, ndërsa nga producentët me të cilët ka bashkëpunuar, janë Rodney Jerkins, Bob Rock dhe John Shanks.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here