morganaAktorja e famshme franceze, Michele Morgan, i cila e para që fitoi çmimin aktorja më e mirë në festivalin e filmit në Cannes, ka vdekur në moshën 96-vjeçare.

Ndër filmat e saj më të njohur ishte “Port of Shadows”, në të cilin ajo luajti përkrah Jean Gabin, transmeton Express.

Në një komunikatë për media, presidenti i Francës, Francois Hollande, ka thënë se ajo e ka personifikuar elegancën dhe nurin.

“Michele Morgan ishte më shumë se thjesht e mahnitshme. Legjenda e saj ka lënë shenj në shumë gjenerata,” ka thënë ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here