“Nata Shqiptare” në Dancing With the Stars Albania Pas suksesit në panairin e librit Tirana 2015, shkrimtari Albatros Rexhaj së fundmi ka befasuar të gjithë me pjesëmarrjen në spektaklin “Dancing with the Stars”, ku është paraqitur me një anë krejtësisht ndryshe të personalitetit të tij, me sharm, alegri dhe performanca ndryshe nga konkurrentët e tjerë.

Së fundmi, në profilin e tij zyrtar në Instagram dhe Facebook, për këtë të enjte, shkrimtari Rexhaj ka paralajmëruar vazhdimin e aventurës së bukur të kërcimit në Natën Shqiptare, tradicionalisht një nga netët më spektakolare të Dancing with the Stars Albania.
Më poshtë lexojmë postimin e tij të plotë:

“Këtë të enjte, me fillim në ora 21, në “Dancing with the Stars Albania” është NATA SHQIPTARE, pa dyshim një nga netët më të bukura dhe më gazmore e të gjithë spektaklit. Këtë javë do të kërcejmë Napolonin, Osman Takën, valle gorashe korçare, vallen e Kukësit dhe shumë valle të tjera të bukura nga të gjitha trevat shqiptare. Përkrahë nesh do të jenë valltarët më të mirë të Ansamblit Kombëtar të Valleve dhe Këngëve Popullore në Tiranë, ndërkaq unë kam fatin që të kërcej me Marianën.

Është një mbrëmje që jam shumë i sigurt se do të ngjallë shumë emocion dhe shumë kërshëri. Për mua personalisht është një nga sfidat e radhës, pasi që do të jem pa Isidën. E pres me padurim kthimin e saj, në mënyrë që të vazhdojmë aventurën tonë.”

Vlen të theksohet se për disa netë me radhë, shkrimtari Rexhaj ishte një ndër më të votuarit e publikut shqiptar, si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë. Nata finale e Dancing with the Stars Albania do të transmetohet LIVE me 31 dhjetor, natën në pritje të vitit të ri 2016, ku mësohet se janë përgatitur befasi marramendëse për publikun shqiptar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here