Morena Taraku vjen me një baladë për nënënMorena Taraku ka publikuar këngën e re që titullohet “Lule”. Kënga e re i dedikohet nënës së saj të ndjerë.Ilir Berani ka bërë muzikën e kësaj kënge, me tekst të vet këngëtares. Videoja është xhiruar me regji të Besim Ugzmajlit.

“Do ta dedikoja një jetë duke shprehur dashurinë që më mungoi nga ti, dhimbjet pa ty, sakrificat e shumta që të qëndroja e lumtur, edhe pse shtylla kryesore mungoi gjithmonë në shtëpi”.

“Bota të fal çdo gjë, por asgjë nuk është me e bekuar se dashuria jote nënë…”.

“Ta dedikoj ty nënë, sepse ishe personi që ishe më së paku pjesë e jetës time dhe pa ty unë s’do isha fare…”, kishte shkruar më herët Morena rreth këngës së re.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here