Filmbërësi Michael Moore ka kritikuar presidentin amerikan Barack Obama në lidhje me planet e tij për ta sulmuar Libinë.

Moore, i cili më herët ka kritikuar ish-presidentin George Bush dhe luftën amerikane në Irak dhe Afganistan, tash ka dalë kundër deklaratave të presidentit Obama, i cili të dielën mes tjerash tha se “nuk do të ketë mëshirë”.

Regjisori ka shkruar në Twitter duke ka sugjeruar “një zonë evakuimi prej 50 miljesh rreth çmimit Nobel për Paqe të Obamas”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here