Julianne Moore dhe Annette Bening kane prezantuar ne Berlin filmin e tyre me te fundit “The Kids Are All Right”.

Dy bukuroshet amerikane prekin temen delikate te bashkejeteses mes dy femrave ku subjekti i filmit flet per konceptin e nje familjeje te shendoshe.

“Ky film eshte portreti i nje familjeje per te cilen orientimi seksual nuk ka asnje rendesi”, shprehet Benning. Ne familjen e perbere nga dy mamate bukuroshe dhe dy femijet Joni e Laser, babai i tyre natyral behet i gjalle kur djali me i madh mbush 18 vjec.

Por ne fund familja vazhdon te beje jeten e meparshme, pasi dy femrat e nxjerrin babain e femijeve nga ky ambient, duke e perjashtuar pergjithmone. “Filmi i financuar ne menyre te pavarur eshte xhiruar per 21 dite dhe del ne SHBA ne nje moment qe levizjet sociale per te drejtat e cifte gay, po fuqizohen”, shprehet regjisorja Cholodenko./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here