Ndoshta është hera e parë që një modele shqiptare bën gjëra të tilla. Është kjo modelja kosovare, Edita Abazi, e cila ka realizuar një set fotografik nga duart e fotografit të njohur Besim Mydyti, që në syrin e parë duket sikur ka veshur rroba.

Por jo çdo gjë është art dhe pikturë që me dorën e artistes kosovare, Teuta Bajgora, ka mbuluar pjesët intime të trupit të modeles, e kjo është çdo gjë e punuar me dorë.

Modelja kohë më parë provoi edhe këngën, por pasionin e vjetër të fotomodeles si duket nuk e ka harruar dhe këto ditë ka realizuar këto foto të jashtëzakonshme. M.GJ.

Burimi:vipat.info

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here