AG1Modelët dhe modelet nga Kosova dhe Shqipëria kohëve të fundit kanë qenë pjesë e pandashme e pasarelave botërore, duke radhitur në mesin e fytyrave më të famshme më botën e modës.

Njëri ndër ta është edhe Adrian Xhinaj nga Ulqini cili jeton në Paris të Francës. Xhinaj momentalisht është zhvendosur në New York ku është i angazhuar në një numër sfilatash për disa nga markat më të njohura botërore.

Xhinaj së fundmi është bërë pjesë e brendeve ‘Guess’, ‘Armani’, ‘Burrbery’ duke defiluar përkrah modeleve më me renome që janë të angazhuar në këto sfilata.

 

Gaspard Yurkievich: Runway - Paris Fashion Week Fall/Winter 2012

AG3

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here