Diana Avdiu është shpallur në netët parapërgatitore si më fotozhenikja nga 89 pjesëmarrëset në kompeticionin “Miss Universe” .

Ky çmim pritet t’i dorëzohet bukuroshes nesër në finalen e këtij konkursi.

19-vjeçarja e lindur në Mitrovice ka nisur rrugen e modelimit në moshen 15-vjeçare. Ajo jeton së bashku me prindërit e saj dhe vëllain e vogel.

Miss Kosova 2012 vazhdon studimet në Universitetin e Arteve me shpresën për t’u bërë një regjisore e sukseshme e filmave dramatik dhe horror.

Burimi: vipat.info

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here