Miss Anglia humb kurorenFituesja e konkursit të bukurisë Miss Anglia e dorëzoi titullin e saj të premten, pas raportimeve për një sherr në disko me një tjetër konkurrente të bukurisë.

Linford ka vendosur te heqe dore nga titulli dhe nga konkursi i Miss Botes, i programuar per t’u zhvilluar muajin e ardhshem ne Afriken e Jugut.

Sipas tabloideve angleze, Rachel eshte arrestuar me akuzen e agresionit dhe me pas eshte lene e lire e me kusht, pas nje grindjeje ne ambiente publike me nje tjeter mbretereshe te bukurise Miss Manchester, Sara Beverley Jones në një klub nate të qytetit verior britanik, raportonin gazetat.

Rachel Christie tani do të fokusohet në pastrimin e emrit të saj dhe në stërvitjen për Lojërat Olimpike 2012 derisa çështja të jetë zgjidhur.”

Christie thotë se kërkon të ndjekë shembullin e dajës së saj dhe të fitojë medalje të artë në Lojërat Olimpike në Londër, në garën e vrapimit heptathlon.Me mire nje medalje sesa nje kurore…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here