Duke lexuar pak pershtypjet e kombit tone per kengen e eurovisionit, me vjen realisht keq dhe me duket e pabesueshme qe ne kete rast armiku me i MADH i vendit tone jemi VETE NE!

Komplimente nga shtetet e huaja dhe sulmi vjen nga vendi yne! Sa kohe do duhet te hapen syte…. shume kohe….

Syte do hapen kur te shihet me tej se brenda kater mureve..
Kur te hapen disa dritare per te pare se ç’ndodh ne bote….

Looku i Rones? Moderne dhe perendimore…. Ky quhet stil unik….
Interpretimi? Te le pa fjale..
Nje artiste qe ne kohen e sotme quhet ARTISTE!!!!!!!!!

Uroj qe nje dite te çlirohen keta njerez nga djallezimi dhe urrejtja qe kane brenda ne shpirt. Te pakten ndaj njeritjetrit… nje komb kaq i vogel dhe me shqetesime kaq te medha…
Shqetesime qe vete ia shkakton vetes.

Urime Rones dhe sa me shume fat dhe suksese shqiperise e cila ka nevoj te ushqetet me pak fryme pozitive!!!!!!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here