Mimoza Kusari – Lila nuk njihet pa grim Është një prej figurave më potente të politikës kosovare.Prej vitesh e angazhuar në poste të ndrsyme në skenën politike vendore, ajo ka arritur ta imponoj fuqishëm imazhin dhe ideologjinë e saj, shkruan “Kosovarja”.

Kryetarja aktuale e komunës së Gjakovës, është mjaftë e dhenë edhe pas dukjes, veshjes e grimit.

Zakonisht e shohim të kuruar me kujdes.

Ajo është edhe tip sportiv, madje adhuruese e madhe e vrapit. Kusari-Lila vrapon çdo ditë si një maratoniste e vërtet, shkruan “Kosovarja”.

Natyrisht që kur del për të vrapuar nuk vë grim, andaj duket shumë ndryshe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here