Presidenti i Republikës Ilir Meta u ka dhënë shtetësinë shqiptare dy këngëtareve të njohura nga Kosova Mihrije Braha dhe Shyhrete Behluli, të cilat janë një ndër më të dashurat për publikun tonë.

Shqiptarja sjell listën me 19 personat të cilët kanë marrë shtetësinë shqiptare me dekret të Presidentit, mes të cilëve janë edhe këngëtaret shqiptare nga Kosova.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here