9Pas shkrimit të mëhershëm sot është gazeta prestigjioze “La Republica” e cila ka bërë një video-lajm për këngët e Ghettto Geasy, “Berlusconi”

Luks, pushtet dhe para, kjo është domëthënia e këngës që këndohet nga “baba” apo “bosi” që është Berlusconi që i këndon artisti.

Repoeri i gjeneratës së vitit 1982, Gheto, sipas gazetës është një zë rebel dhe me këngët e tij, kurse kënga e tij e fundit ka marrë më milion shikime në youtube, shkruan La Republica.

Kujtojmë se Geti lansojë këtë këngë pak ditë para përfundimit të vitit 2016 dhe deri me tani kënga ka arritur afër 5 milion klikime.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here