Matt Damon është aktori më i paguar në botëAktori amerikan Matt Damon, është bërë i treti me radhë në listën e aktorëve më të paguar në Hollywood, sipas revistës prestigjioze Forbes.

Në publikimin e përvjetshëm të aktorëve më të paguar në botë, Matt Damon vitin e kaluar s’kishte arritur të hyjë në top 10-she, mirëpo fitimet e tija janë rritur shumë pasi ka luajtur rolin e Jason Bourne dhe në filmin The Martian. Ai ka fituar 55 milionë dollarë këtë vit, transmeton klankosova.

Atij ia ka kaluar aktori Dwayne Johnson apo “The Rock”, i cili është bërë aktori më i paguar në botë, pas paraqitjeve të tij në San Andreas dhe Central Intelligence.

The Rock ka fituar 54 milionë dollarë për një periudhë një vjeçare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here