Dy aktorë të njohur spanjollë me famë ndërkombëtare Penelope Kruz dhe Havier Bardem jane martuar në ishujt Bahamas në fillim te ketij muaji.

Lajmi behet i ditur nga disa revista te njohura. Cifiti i njohur ka zgjedhur te kete nje ceremoni private larg vemendes se kamerave ne vilen e nje mikut te tyre ne Bahamas ndersa per veshjet eshte kujdesur stilisti Anglez Xhon Galiano.

Të dy aktorët, si Penelope Kruz ashtu edhe Havier Bardem jane fitues te cmimit Oskar, Bardem për rolin e tij në filmin e vitit 2008 te vellezerbe Coen “No country For Old Men” ndersa Kruz ne filmin e regjisorit amerikan Woody Allen Vicky “Kristina Barcelona”.

Cifti eshte njohur prej disa kohesh ne sheshin e xhirimit të filmit spanjoll dhe qe prej asaj kohe nuk jane ndare më.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here