Këngëtari Michael Buble dhe e fejuara e tij argjentinase Luisana Lopilato janë martuar në një zyrë të gjendjes civile të Buenos Aires ditën e djeshme.

Ceremonia civile ka qenë vetëm fillimi i një serie festimesh që do të mbyllen të shtunën me një martesë në kishë dhe një festë të madhe për familjarët dhe miqtë e çiftit.

Buble dhe Lopilato nuk do të kalojnë një muaj mjalti të zakonshëm, por do të udhëtojnë në kontinentin afrikan për të ndihmuar me vepra bamirësie në rritjen e cilësisë së jetës së fëmijëve të Afrikës.

Cifti është njohur në vitin 2008 pas një koncerti të kanadezit në Buenos Aires.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here