Në një ceremoni intime në një fermë në Somerset, u kurorëzuan aktorja dhe këngëtari.Carey Mulligan dhe Marcus Mumford, frontmeni Mumford & Sons, kanë thënë “po” para 100 të ftuarve, raporton US Weekly.

Çifti, i cili u fejua në gushtin e vitit të kaluar nga të famshmit në dasmën e tyre kanë ftuar Sienna Miller, Colin Firth dhe Jake Gyllenhaal.

Detajet janë mbajtur sekret, por të shtunën “The Sun” njoftoi se si e ftuara surprizë në dasmën e tyre do të paraqitet Adele. “Carey dhe Marcus janë adhurues të mëdhenj të Adeles dhe një numër i madh i të pranishmeve do të xhelozojnë kur ajo do të këndojë vetëm për ta. Adele gjithmonë ka kërkuar të punonte me Mumford & Sons dhe menjëherë pranoi ofertën e Marcusit, i cili e luti që ajo të këndoj në martesën e tyre “, ka thënë një burim anonim.

Carey dhe Marcus u takuan në Nashville në koncertin e grupit të tij vitin e kaluar. Ajo kishte qenë më parë në një marrëdhënie me aktorin LaBeouf Shiomi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here