Makiazhi vjeshte-dimer 2009/2010Makiazhi per vjeshte-dimer 2009/2010, ju imponon nje shikim te paster dhe nje lekure te celet dhe te bute.

Vetem buzet jane ato qe duhet te shkelqejne sa me shume me gloss natyral apo lehtesisht tek nuancat e rozes.

Keshtuqe adaptoni keto tendenca per kete sezon, makiazh 100% nude, por me tre kushte:

1- Lekura, i nevojitet pak fard roze per mollezat, per ti dhene shkelqim atyre dhe per te krijuar efektin e porcelanit te zbehte.

2- Aplikoni rimelin ne majen e qerpikeve, dhe shikimi do te behet i thelle, duke nenvizuar ne kete menyre efektin e zbehte te makiazhit.

3- Floket do te jene frise, ideale per nje look romantik-rock shume trendy

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here