I fejuari i vajzës së Jozefina Topallit, është emëruar në Ambasadën Shqiptare në Paris, në sektorin e Kulturës.

Bëhet fjalë për këngëtarin Luiz Ejlli, emërimi i të cilit është bërë disa muaj më parë dhe këto ditë ka zyrtarizuar fillimin e punës në Paris.

Emërimi duket se është nxitur nga fakti që vajza e zonjës Topalli është studente në Francë dhe më këtë rast bashkëjetesa me një djalë që punon në ambasadën shqiptare lehtëson infrastrukturën e jetës së tyre në Paris. Ministria e Jashtme në Tiranë, e konfirmon emërimin.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here