Kapiteni i kombëtares sonë, Lorik Cana i është bashkuar Lacios, pas dy ndeshjeve të ekipit tonë kombëtar dhe pret që të fitojë vendin e titullarit tek kjo skuadër në Seria A. Sakaq, pas mbërritjes në Itali Cana ka marrë një lajm pozitiv.

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) do të përzgjedhë futbollistin më popullor në botë me anë të votave të përdoruesve të internetit në faqen e saj zyrtare, në fillim të vitit tjetër dhe mes kandidaturave është edhe emri i mesfushorit kuqezi. Pjesëtarët e këtij instituti kanë propozuar futboltari i përzgjedhur është kapiteni, Lorik Cana.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here