Personazhi më i dashur komik në serialin “O sa mirë”, Llukman Abdili ka bërë një postim interesant në profilin e tij në Facebook, përmes të cilit ai ka treguar se si ka arritur të bëhet i pasuri i serialit.

Ernest Zymberi, aktori që e luan karakterin e Llukmanit në serial ka postuar një fotografi në njërin nga marketet e Meridian Express në kryeqytet, me një shportë të mbushur me ushqimet më të mira për Ramazan, të cilat ai i ka cilësuar si të lira edhe ka thënë se ai është bërë i pasur duke kursyer në blerjet e tij të përditshme.

Por natyrisht se karakteri i Llokmanit nuk është kaq i artikuluar në gjuhë standarde shqipe dhe ai ka folur me dialektin e tij, për ta përçuar këtë mesazh.

“Sha keni mendu be ju qe une kom bo pare ndrishe a? Bleni qaq sa ju vin, runi centët, boni milionat. Hem ngat, hem mire, hem lire…#nderteshtepise #malire #mamire. (Fafrafi e bërë nga fafaracit)”, ka shkruar Llukmani i Osa sa mirë.

Madje ai është treguar kreativ, si gjithnjë, duke thënë se fotografia e tij është bërë nga fafaracit, duke aluduar në paparacit, por që ai nuk mund t’i quajtë ashtu, për shkak të dialektit të tij të veçantë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here