Lewis Hamilton tani edhe këngëtar, ja si këndon ai Ylli i ‘Formula 1’, Lewis Hamilton do ti gëzoj fansat e tij, mirëpo tani jo me gara me veturë, mirëpo me këngë të reja.

Lewis Hamilton është kthyer në studio duke punuar në albumin më të ri, për të cilin ai është duke folur një kohë të gjatë.

Kjo nuk është hera e parë që shoferi i ‘F’, na ka paralajmëruar për një album në studio dhe këtë herë ai është super serioz në lidhje me këtë qështje, pasi që ai ka ndarë me ne edhe disa audio sekuenca të përfunduara përmes rrjetit social ‘SnapChat’.

Në një intervistë për emisionin ‘CBS: 60 Minutes Overtime’, ai pranoi se muzika është një pjesë e rëndësishme e jetës së tij tani dhe jo vetëm një hobi.

Ende nuk dihet se kur pritet të publikoi në treg studio studio albumin e parë Lewis Hamilton, mirëpo një e dijmë, se zhanri i muzikës që ai ka përzgjedhur do të jetë urban dhe POP.

Më posht lajmit mund të shihni një video ku shihet Hamilton duke performuar live në një nga lokalet e natës në New York:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here