Kengetarja Leonora Jakupi cmohet per karrieren dhe interpretimin e saj. Ajo eshte laureuar nga Unioni i Shkrimtareve dhe i Kritikeve te Kosoves me rastin e pervjetorit te 4-te te Pavaresise se Kosoves.

Ndonese edhe pas 13 vjeteve ende degjohet hiti i saj “A vritet pafajesia”, e cila kenge beri buje te madhe ne mbare trojet shqiptare.

“Jam e nderuar qe Unioni i Shkrimtareve dhe i Kritikeve te Kosoves me kurorezoi me kete cmim. Falenderoj te gjithe ata qe e pane te arsyeshme qe une te jem kengetarja me meritore per ta uruar”, ka thene ajo per “Zerin”.

Leonora 4-vjetorin e pavaresise e festoi bashke me artdashesit e saj qe ndodhen ne Zvicer. Ajo cileson se kjo feste per te eshte me e vecuara, ndonese nuk kursehet per te qene bashke me ata qe e adhurojne kudo brenda dhe jashte vendit. Kastriote Bajrami Gazeta Zeri

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here